Okolí

Apartmán se nachází na rozmezí CHKO Blanský les a národní přírodní rezervace Vyšenské kopce.
NAŠE TIPY:
Národní přírodní rezervace Vyšenské kopce
Území patří mezi přírodovědecky nejcennější území v Jižních Čechách. Vyskytuje se zde mnoho vzácných druhů teplomilných rostlin a živočichů a je zde naleziště přes 300 druhů hub.

NPR Vyšenské kopce

CHKO Blanský les
Vrcholem Blanského lesa je hora Kleť s nadmořskou výškou 1083m. Zdatnější turisté mohou na vrchol pěšky nebo na kole po dobře značených stezkách. Další možnost jak na vrchol je lanovkou z nedaleké obce Krásetín. Na vrcholu můžete dále navštívit rozhlednu, světoznámou observatoř nebo jen posedět v tamní restauraci. Za dobré viditelnosti jsou z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách viditelné i vrcholky rakouských Alp.

Dívčí kámen
Zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejdochovanějších středověkých památek v České republice. Místo umocňuje těsná blízkost keltského oppida, které se významem a velikostí řadí k evropským unikátům.

Klášter Zlatá Koruna
Klášter Zlatá Koruna je pokládán za jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury
ve střední Evropě. Podle legendy ho založil Přemysl Otakar II. roku 1263.

Lanovka Kleť
Sedačková lanovka vede z Krasetína na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa.
V blízkosti dolní stanice lanovky je parkoviště s občerstvením.

Přehrada Lipno
Za necelou půlhodinu jízdy autem můžete navštívit největší jezero v Čechách Lipno. Lipno je jedním
z nejnavštěvovanějších míst pro rekreaci a vodní sporty. V zimě se bruslaři mohou projet na nejdelší bruslařské dráze na světě mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk. Dráha měří 10922m.

Zřícenina hradu Kuklov
Kuklov je vesničkou v krásném přírodním prostředí, civilizací téměř nedotčeném, asi 17 kilometrů od Českého Krumlova. Působivý prostor vysokého nedokončeného kostela působí silným dojmem. Kostel býval součástí kláštera řádu sv. Františka, jemuž předcházel blízký hrad Kuglvajt. Hrad roku 1395 dobyl a rozbořil Jindřich z Rožmberka.

Rožmberk
Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších
českých šlechtických rodů – Rožmberků.